Kurs fotografii cyfrowej

KURS FOTOGRAFII CYFROWEJ

 

 

To już III edycja kursu fotograficznego dla początkujących. Mamy już sprawdzoną formułą jednocześnie cały czas ją udoskonalmy przez wskazówki i sugestię uczestników. Jeśli interesujesz się fotografią, stawiasz w niej pierwsze kroki i chcesz rozwijać swoją pasję, to ten kurs jest dla Ciebie. Kurs będzie odbywać się w studiu fotograficznym Fotostube przy ul. Zielony Rynek 12 w Gnieźnie. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu. Spotkania będą trwać po 3 godziny. Kurs będzie trwał 5 tygodni. Grupy będą liczyć ok. 5-7osób – tak, by każdy miał możliwość w pełni uczestniczyć w zajęciach.

 

 

 

 

 

 

Kurs fotografii cyfrowej

Program kursu:
1. Wstęp do fotografii: – kilka słów o fotografii: jak powstała, jaka jest jej obecna kondycja, współcześni twórcy i ich dzieła.
2. Poznajemy aparat. Programy tematyczne, preselekcje i tryby manualne.
3. Różne rodzaje obiektywów i sposoby ich wykorzystania.
4. Jakość zdjęć: rozdzielczość i formaty plików.
5. Pomiar Światła Ekspozycja: – w jaki sposób ustawiać świadomie przysłonę i czas otwarcia migawki, ISO
6. Kompozycja zdjęć.
7. Zajęcia w profesjonalnym studiu fotograficznym wraz z wyposażeniem.
8. Podstawy obróbki fotografii cyfrowej podstawy Adobe Lightroom.
9. Klasyczne tematy w fotografii: portret, pejzaż, architektura.

Cena kursu 500 zł. Możliwość opłat w ratach.
Przy opłacie z góry za całość – rabat 50 zł.
Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia będą odbywały się w terminie uzgodnionym z grupą.
Ruszamy w styczniu! Serdecznie zapraszamy.
Zachęcamy do zakupu vouchera prezentowego!
Zadzwoń i zarezerwuj sobie miejsce tel. 508 377 156
lub napisz biuro@fotostube.pl

Opinie:
Mój aparat był dla mnie tajemnicą. Pstrykanie na automacie było bez sensu- w końcu nie po to kupuje się lustrzankę. Postanowiłam zapisać się na kurs. Pan Waldek Stube portafi bardzo fajnie wprowadzić w tajniki fotografii. Przybliżył nam podstawy , podstawowe pojęcia i sprawił, że przestałam bać się ustawień manualnych. Zwieńczeniem kursu był plener w Toruniu- miejscu które sami wybraliśmy. Polecam każdemu kto boi się swojego aparatu i nie wierzy w siebie. Ja na pewno zapiszę na kurs swoją córkę.
Magda – uczestniczka kursu fotograficznego organizowanego przez studio Fotostube styczeń 2013r.

Choć od dawna noszę się z zamiarem pójścia na kurs foto, jakoś przez kilka lat mi się to nie udaje.. Zdjęcia „pstrykane z przypadku” coraz mniej mi się podobają, moja pasja zatraca się więc.. I wreszcie – pod koniec 2011 roku na jednym z internetowych portali informacyjnych dostrzegam ogłoszenie o rozpoczynającym się niebawem kursie fotograficznym dla początkujących.
„Nowy Rok – nowe postanowienia!” – myślę sobie i niebawem wybieram się do siedziby firmy po więcej informacji wstępnych.
Potem już tylko spotkanie organizacyjne, burzliwa narada co do terminu cotygodniowych zajęć i kilkuosobowa grupka kobiet rusza na podbój świata fotografii.
Waldek – wydawałoby się człowiek nad wyraz spokojny i poważny, do znudzenia powtarzający „najważniejsze, to dokładnie znać swój sprzęt” – w sposób przystępny i z lekką dozą humoru wprowadza nas w tajniki fotografii, każdą informację przekładając na krótkie ćwiczenie praktyczne. Skupia się przy tym nie tylko na ustalonych w konspekcie punktach, ale także na tym, aby zaspokoić naszą ciekawość i rozwiać wątpliwości, które nasuwają nam się w pewnych kwestiach
Już po pierwszych spotkaniach atmosfera rozluźnia się i nawiązujemy pierwsze przyjaźnie. Dzielimy się swoimi doświadczeniami, przeglądamy i omawiamy zdjęcia wykonane w czasie trwania kursu.
Choć spotkań nie było wiele, to znalazł się czas na zajęcia w studio – te, na które wszystkie czekałyśmy z niecierpliwością. Tutaj także nikt nie czuje się rozczarowany. Zadziwiające ile można uzyskać „grając światłem”!
Jedno z ostatnich zajęć poświęcamy na wyjazd w plener. Waldek zdradza nam położenie jednej ze swoich „miejscówek”, zapewnia modelkę.. Myślę wtedy – „Chwilo trwaj!”, ale jak wszystko dobre nasz kurs też musiał się skończyć. Pozostają jednak miłe wspomnienia, nowe znajomości, pierwsze nieudaczne zdjęcia „na manualu” i większa świadomość wykorzystywania funkcji aparatu. Teraz pozostaje nam tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jestem pewna, że przyszłości coś z tego będzie!
Lidia Skraburska
Jestem bardzo zadowolona z kursu. Zajęcia odbywały się w miłej atmosferze. Wskazówki i rady Prowadzącego są bezcenne. Dowiedziałam się wielu istotnych informacji, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Kurs zmienił moje podejście do fotografii i dzięki niemu mam zamiar dalej „iść” w tym kierunku. Serdecznie polecam każdemu, kto zaczyna „zabawę” z fotografią. Zobaczycie, że to wciąga. Pozdrawiam
Luiza