Kurs fotograficzny dla początkujących

Kurs fotograficzny dla początkujących to już kolejny rok kiedy chcemy Was zaprosić na zajęcia z fotografii. Tym razem zmieniamy formułę. Zajęcia odbędą się w weekend, bo wiemy jak trudno jest znaleźć czas na regularne spotkania. Jeśli interesujesz się fotografią, stawiasz w niej pierwsze kroki i chcesz rozwijać swoją pasję, to te zajęcia są dla Ciebie. Jeśli znudziło Ci się czytać podręczniki o fotografii a chcesz, żeby ktoś wytłumaczył Tobie podstawowe parametry to ten kurs jest dla Ciebie.

Zajęcia będą odbywały się w studiu fotograficznym Fotostube przy ul. Zielony Rynek 12 w Gnieźnie. Spotkania odbędą się w sobotę (od 9 do 15 godziny) i niedzielę. (od 10-15 godziny)

Dwa terminy do wyboru:

  • 4-6.06. 2021

Grupy będą liczyć ok. 5-7 osób – tak, by każdy miał możliwość w pełni uczestniczyć w zajęciach.


Program kursu fotograficznego dla początkujących:

1. Wstęp do fotografii: – kilka słów o fotografii: jak powstała, jaka jest jej obecna kondycja, współcześni twórcy i ich dzieła.
2. Poznajemy aparat. Programy tematyczne PMST.
3. Różne rodzaje obiektywów i sposoby ich wykorzystania.
4. Jakość zdjęć: rozdzielczość i formaty plików.
5. Pomiar Światła Ekspozycja: – w jaki sposób ustawiać świadomie przysłonę i czas otwarcia migawki, ISO
6. Kompozycja zdjęć.

Cena kursu 500 zł. (wystawiamy FV)

ZAPISY DO 1 czerwca
Ilość miejsc ograniczona.
Serdecznie zapraszamy.
Zachęcamy do zakupu vouchera prezentowego!
Zadzwoń i zarezerwuj sobie miejsce tel. 508 377 156
lub napisz biuro@fotostube.pl (w tytule maila proszę napisać warsztaty)

Warsztaty prowadzi

Waldek Stube – Fotograf, Pedagog, Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) Wykładowca w technikum Fotograficznym. Laureat konkursów: Grand Press Photo, National Geographic, Wielkopolska Press Photo. Od 8 lat prowadzi audycję fotograficzną Zoom na antenie Radia Plus Gniezno, wykładał fotografie w IKE UAM w Gnieźnie .

Opinie:
Mój aparat był dla mnie tajemnicą. Pstrykanie na automacie było bez sensu- w końcu nie po to kupuje się lustrzankę. Postanowiłam zapisać się na kurs. Pan Waldek Stube portafi bardzo fajnie wprowadzić w tajniki fotografii. Przybliżył nam podstawy , podstawowe pojęcia i sprawił, że przestałam bać się ustawień manualnych. Zwieńczeniem kursu był plener w Toruniu- miejscu które sami wybraliśmy. Polecam każdemu kto boi się swojego aparatu i nie wierzy w siebie. Ja na pewno zapiszę na kurs swoją córkę.
Magda – uczestniczka kursu fotograficznego organizowanego przez studio Fotostube styczeń 2013r.

Choć od dawna noszę się z zamiarem pójścia na kurs foto, jakoś przez kilka lat mi się to nie udaje.. Zdjęcia „pstrykane z przypadku” coraz mniej mi się podobają, moja pasja zatraca się więc.. I wreszcie – pod koniec 2011 roku na jednym z internetowych portali informacyjnych dostrzegam ogłoszenie o rozpoczynającym się niebawem kursie fotograficznym dla początkujących.
„Nowy Rok – nowe postanowienia!” – myślę sobie i niebawem wybieram się do siedziby firmy po więcej informacji wstępnych.
Potem już tylko spotkanie organizacyjne, burzliwa narada co do terminu cotygodniowych zajęć i kilkuosobowa grupka kobiet rusza na podbój świata fotografii.
Waldek – wydawałoby się człowiek nad wyraz spokojny i poważny, do znudzenia powtarzający „najważniejsze, to dokładnie znać swój sprzęt” – w sposób przystępny i z lekką dozą humoru wprowadza nas w tajniki fotografii, każdą informację przekładając na krótkie ćwiczenie praktyczne. Skupia się przy tym nie tylko na ustalonych w konspekcie punktach, ale także na tym, aby zaspokoić naszą ciekawość i rozwiać wątpliwości, które nasuwają nam się w pewnych kwestiach
Już po pierwszych spotkaniach atmosfera rozluźnia się i nawiązujemy pierwsze przyjaźnie. Dzielimy się swoimi doświadczeniami, przeglądamy i omawiamy zdjęcia wykonane w czasie trwania kursu.
Choć spotkań nie było wiele, to znalazł się czas na zajęcia w studio – te, na które wszystkie czekałyśmy z niecierpliwością. Tutaj także nikt nie czuje się rozczarowany. Zadziwiające ile można uzyskać „grając światłem”!
Jedno z ostatnich zajęć poświęcamy na wyjazd w plener. Waldek zdradza nam położenie jednej ze swoich „miejscówek”, zapewnia modelkę.. Myślę wtedy – „Chwilo trwaj!”, ale jak wszystko dobre nasz kurs też musiał się skończyć. Pozostają jednak miłe wspomnienia, nowe znajomości, pierwsze nieudaczne zdjęcia „na manualu” i większa świadomość wykorzystywania funkcji aparatu. Teraz pozostaje nam tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jestem pewna, że przyszłości coś z tego będzie!
Lidia Skraburska
Jestem bardzo zadowolona z kursu. Zajęcia odbywały się w miłej atmosferze. Wskazówki i rady Prowadzącego są bezcenne. Dowiedziałam się wielu istotnych informacji, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Kurs zmienił moje podejście do fotografii i dzięki niemu mam zamiar dalej „iść” w tym kierunku. Serdecznie polecam każdemu, kto zaczyna „zabawę” z fotografią. Zobaczycie, że to wciąga. Pozdrawiam
Luiza