Chodźcie bo warto.

To już kolejny raz kiedy chcemy Was zaprosić na warsztaty dla początkujących. Spotkania odbędą się w weekend, bo wiemy jak trudno jest znaleźć czas na regularne spotkania.

Znudziły Cię podręczniki?

Jeśli interesujesz się fotografią, stawiasz w niej pierwsze kroki i chcesz rozwijać swoją pasję, to te zajęcia są dla Ciebie. Jeśli znudziło Ci się czytać podręczniki o fotografii a chcesz, żeby ktoś wytłumaczył Tobie podstawowe parametry to ten kurs jest dla Ciebie.

Jak wygląda taki kurs?

Samo gadanie nic Wam nie da! Dlatego na kursie zachęcam, żeby mieć swój aparat. Wszystkie ustawienia, które będę Wam tłumaczył będziecie od razu ustawiać na swoich aparatach. Dzięki takiej formule zdecydowanie łatwiej będzie Wam przyswajać wszystkie treści. W sobotę przeznaczamy również czas na sesję fotograficzną. Na poprzedniej edycji robiliśmy sesję w parowozowni.

Termin:

  • 19-21.01.2024

Grupy będą liczyć do 10 osób – tak, by każdy miał możliwość w pełni uczestniczyć w zajęciach.

Zajęcia będą odbywały się w studiu fotograficznym Fotostube przy ul. Zielony Rynek 12 w Gnieźnie.
Spotkania odbędą się:

w piątek (od 17-19 godziny)

sobotę (9-13 godziny)

niedzielę. (od 10-13 godziny)


Program kursu fotograficznego dla początkujących:

1. Wstęp do fotografii: – kilka słów o fotografii: jak powstała, jaka jest jej obecna kondycja, współcześni twórcy i ich dzieła.
2. Poznajemy aparat. Programy tematyczne PMST.
3. Różne rodzaje obiektywów i sposoby ich wykorzystania.
4. Jakość zdjęć: rozdzielczość i formaty plików.
5. Pomiar Światła Ekspozycja: – w jaki sposób ustawiać świadomie przysłonę i czas otwarcia migawki, ISO
6. Kompozycja zdjęć.

7. Sesja fotograficzna z modelem


Ilość miejsc ograniczona.
Serdecznie zapraszamy.


Zachęcamy do zakupu vouchera prezentowego!

Zadzwoń i zarezerwuj sobie miejsce tel. 508 377 156
lub napisz biuro@fotostube.pl

(w tytule maila proszę napisać warsztaty fotograficzne)

Cena kursu 750zł. (wystawiamy FV) Rabat dla wszystkich, którzy zapiszą się i wpłacą pieniądze do końca grudnia!  750 zł  650 zł 

Po dokonaniu wpłaty uczestnik zostaje zapisany i ma gwarancje miejsca. 

Możesz kupić online link poniżej

http://wywolaj.fotostube.pl/gadzet,18,kurs-fotograficzny-dla-poczatkujacych.html

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Portret-9-autor-Waldek-Stube-1024x684.jpg

Warsztaty prowadzi

Waldemar Stube urodzony w 1982 w Gnieźnie. Fotograf, Pedagog. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Wraz z bratem stworzyli studio fotograficzne Fotostube w Gnieźnie. Wykładowca i twórca autorskich warsztatów fotograficznych na których stara się zarażać pasją fotografowania. W fotografii najbardziej lubi spotkanie z drugim człowiekiem. Laureat konkursów m.in Grand Press Photo, WKF National Geographic, Monovision Award, Chromatic Award, Monochrome Award, Wielkopolska Press Photo, Moja Wielkopolska.
Szczęśliwy Mąż. Szczęśliwy ojciec Juli i Tymoteusza.
Fotografia daje mu dystans do rzeczywistości.
Przed każdą sesją lubi wypić filiżankę kawy i porozmawiać o fotografii, filmie, chwili… Pasjonat kina. Jedyne co robi w życiu regularnie to gra w piłke raz w tygodniu.
Niekwestionowany szczęściarz życiowy. 

https://waldekstube.pl

Opinie:

Mój aparat był dla mnie tajemnicą. Pstrykanie na automacie było bez sensu- w końcu nie po to kupuje się lustrzankę. Postanowiłam zapisać się na kurs. Pan Waldek Stube potrafi bardzo fajnie wprowadzić w tajniki fotografii. Przybliżył nam podstawy , podstawowe pojęcia i sprawił, że przestałam bać się ustawień manualnych. Zwieńczeniem kursu był plener w Toruniu- miejscu które sami wybraliśmy. Polecam każdemu kto boi się swojego aparatu i nie wierzy w siebie. Ja na pewno zapiszę na kurs swoją córkę.

Magda – uczestniczka kursu fotograficznego organizowanego przez studio Fotostube styczeń 2013r.

Choć od dawna noszę się z zamiarem pójścia na kurs foto, jakoś przez kilka lat mi się to nie udaje.. Zdjęcia „pstrykane z przypadku” coraz mniej mi się podobają, moja pasja zatraca się więc.. I wreszcie – pod koniec 2011 roku na jednym z internetowych portali informacyjnych dostrzegam ogłoszenie o rozpoczynającym się niebawem kursie fotograficznym dla początkujących.
„Nowy Rok – nowe postanowienia!” – myślę sobie i niebawem wybieram się do siedziby firmy po więcej informacji wstępnych.
Potem już tylko spotkanie organizacyjne, burzliwa narada co do terminu cotygodniowych zajęć i kilkuosobowa grupka kobiet rusza na podbój świata fotografii.
Waldek – wydawałoby się człowiek nad wyraz spokojny i poważny, do znudzenia powtarzający „najważniejsze, to dokładnie znać swój sprzęt” – w sposób przystępny i z lekką dozą humoru wprowadza nas w tajniki fotografii, każdą informację przekładając na krótkie ćwiczenie praktyczne. Skupia się przy tym nie tylko na ustalonych w konspekcie punktach, ale także na tym, aby zaspokoić naszą ciekawość i rozwiać wątpliwości, które nasuwają nam się w pewnych kwestiach
Już po pierwszych spotkaniach atmosfera rozluźnia się i nawiązujemy pierwsze przyjaźnie. Dzielimy się swoimi doświadczeniami, przeglądamy i omawiamy zdjęcia wykonane w czasie trwania kursu.
Choć spotkań nie było wiele, to znalazł się czas na zajęcia w studio – te, na które wszystkie czekałyśmy z niecierpliwością. Tutaj także nikt nie czuje się rozczarowany. Zadziwiające ile można uzyskać „grając światłem”!
Jedno z ostatnich zajęć poświęcamy na wyjazd w plener. Waldek zdradza nam położenie jednej ze swoich „miejscówek”, zapewnia modelkę.. Myślę wtedy – „Chwilo trwaj!”, ale jak wszystko dobre nasz kurs też musiał się skończyć. Pozostają jednak miłe wspomnienia, nowe znajomości, pierwsze nieudaczne zdjęcia „na manualu” i większa świadomość wykorzystywania funkcji aparatu. Teraz pozostaje nam tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jestem pewna, że przyszłości coś z tego będzie!

Lidia Skraburska

Jestem bardzo zadowolona z kursu. Zajęcia odbywały się w miłej atmosferze. Wskazówki i rady Prowadzącego są bezcenne. Dowiedziałam się wielu istotnych informacji, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Kurs zmienił moje podejście do fotografii i dzięki niemu mam zamiar dalej „iść” w tym kierunku. Serdecznie polecam każdemu, kto zaczyna „zabawę” z fotografią. Zobaczycie, że to wciąga. Pozdrawiam

Luiza